Choď na obsah Choď na menu
 

Stretnutie zberateľov BA 2012

     Prvé medzinárodné stretnutie zberateľov policajných insígnií sa uskutočnilo v Bratislave v sobotu 19. mája 2012. Miestom konania bolo Stredisko kultúry na Vajnorskej 21 v Bratislave.

     Prípravný výbor prvého medzinárodného stretnutia zberateľov policajných insígnií pracoval v zložení Mgr. Roman Záň, Bc. Tibor D., Bc. Marek Švec, JUDr. Jozef Bereš, Mgr. Vladimíra Hudecová a Vladimír Šramatý, ktorí vynaložili celé svoje osem mesačné úsilie na zorganizovanie tohoto jedinečného a neopakovateľného stretnutia zberateľov. Okrem horeuvedených mien je potrebné spomenúť aj Vladimíra Pavlíčka, Jána Môcika, Dušana Šípoša, Vladimíra Siažika, Ing. Františka Fodoru, Karola Čížika, Ing. Františka Čápa, Slovenskú faleristickú spoločnosť, Reštauráciu Major Zeman, Stredisko kultúry na Vajnorskej ul. č. 21, Jána Janíka, ZVJS, riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave JUDr. Csabu Faraga, za OR PZ v Bratislave III Jozefa Olekszyho, firmu Macho a Chlapovič, Radoslava Smierčiaka, PhDr. Petra Plevu, Miloša Muchu, Roba Matejíčku, riditeľa Európskej federácie Ing. Teodora Halása, firmu INTER STYLE Miroslava Fodoru a náčelníčku Mestskej polície Bratislava JUDr. Zuzanu Zajacovú. Pani náčelníčka v sobotu o 09.00 h za prítomnosti TV JOJ a zberateľov z 12 krajín a to Českej republiky, Poľska, Nemecka, Maďarska, Rakúska, Belgicka, USA, Španielska, Slovinska, Andory, Švajčiarska, Chorvátska a Slovenska slávnostne otvorila toto stretnutie.
     Vážení členovia títo všetci neváhali prejsť tisíce kilometrov, aby sa mohli stretnúť so svojimi priateľmi a zberateľmi. Tu ste mali možnosť vidieť, čo ste mnohí ešte ani nevideli a pri vašej aktívnej činnosti ani neuvidíte. Pestrá paleta všetkého, čo súvisí s prácou policajta. Tí ktorí prišli ako návštevníci nenachádzali slová obdivu a chváli, čo všetko sa dá zbierať, a tak si pripomenuli ťažké začiatky práce v Policajnom zbore až po dnešok. Bolo možné vymieňať nášivky, čiapky, uniformy, odznaky, putá, košele a ochutnať výborné oškvarkové pagáče z Justičného paláca. Po slávnostnom otvorení JUDr. Zuzana Zajacová odovzdala pamätné plakety našim priateľom „Nachovi“ zo Španielska, Dirkovi Heringovi z Belgicka, Marcovi Wolkerovi z Nemecka a Gregorovi Wendovi z Rakúska. Toto stretnutie malo jedinečnú výnimočnosť a od všetkých účastníkov smerovali slová chváli a uznania. Od všetkých len nie od našich členov. Vzhľadom na atraktívnosť tohoto podujatia sa na budúci rok 18. mája tešíme na stretnutie u našich priateľov Josefa Martinka a Milana Hanáka v Prahe. Zároveň sa tešíme na spoluprácu pri výrobe odznakov z Ústí nad Orlicí u Martina Faltusa a našich priateľov z IPA Hrušovany nad Jevišovkou u Emila Bajgla.
     Ďakujem všetkým, ktorí sa tohoto podujatia zúčastnili ešte raz ďakujem.
 
                                                                                Vedúci územnej úradovne BA X.
                                                                                          Vladimír Šramatý