Choď na obsah Choď na menu
 

Návšteva z Bavorska

     Vážení členovia našej územnej úradovne dovoľujem si Vás touto cestou pozdraviť popriať Vám príjemné podovolenkové obdobie ktoré nás letným počasím sprevádzalo až do týchto dní. Posledný septembrový piatok našu územnú úradovňu navštívila delegácia dopravných policajtov - členov IPA Erlangen z Nemecka. Spoločne s Tiborom D. a Romanom Z. sme im pripravili program týkajúci sa návštevy Bratislavy. Skupinu vedenú naším priateľom Marcom sme spolu s Marcusom, Lolou, Christofom a Frankom ubytovali v hotely Kyjev. V piatok večer po ich príchode sme spoločne posedeli v reštaurácii Major Zeman na Vysokej ulici, kde ochutnali naše špeciality - bryndzové halušky. V sobotu navštívili policajné pracoviská Krajského dopravného inšpektorátu, Dialničné oddelenie na Domkárskej ulici a pracovisko Centrálneho dispečingu Mestskej polície na Gunduličovej ulici. Potom sme ich previedli po Starom meste a centre Bratislavy. V nedeľu si pozreli Bratislavský hrad, Nový Most, sad J. Krála a Starý most, kde sa aj naobedovali.

     V pondelok 3.oktobra o desiatej hodine vyrazili na cestu späť do Erlangenu, pričom sme im odovzdali upomienkové predmety IPA.

Som presvedčený, že sme vytvorili podmienky pre prijímanie ďalších zahraničných návštev našich kolegov policajtov a tak aspoň sčasti naplnili význam hesla "Servo per amikeco" - Služba priateľstvom !

Vážení kolegovia teším sa na vaše ďalšie aktivity.

Vedúci územnej úradovne

Vlado Šramatý